Черно море остава непобеден в Efbet лига, след като моряците“ изпуснаха да

...

Черно море направи 1:1 на Армията, остава непобеден

Черно море остава непобеден в Efbet лига, откакто „ моряците “ изпуснаха да победят ЦСКА на „ Българска Армия “, завършвайки 1:1. Ранен гол на Дюкенс Назон даде удобна преднина за „ алените “, които обаче бяха отборът, подложен под по-голямо напрежение повече от час игра в София. Селекцията на Нестор Ел Маестро не съумя да затвърди усещането, че излиза от рецесията, откакто преди седмица записа първи триумф под управлението на новия треньор след 2:0 във Враца над Ботев.

Отличен дуел за гостите от Варна изиграха вратарят Иван Дюлгеров, който е със статут на национал, както и Матеуш Машадо. Малко изненадващо обаче бранителят Влатко Дробаров бе този, който донесе точка за варненци в столицата. Тимът на Илиан Илиев бе лишен за тежката аудиенция от опитния Даниел Димов, измъчен от болки в бедрото.

Двубоят на „ Българска Армия “ не стартира с минута безмълвие, както бе до момента в 7 кръг. Останалите клубове у нас изрекоха почитание преди първия съдийски сигнал към четиримата починали почитатели на Левски в злополука след дуела с Айнтрахт в Лигата на конференциите. Вместо това „ алените “ демонстрираха почитание към Тибо Вион, изиграл мач №100 за ЦСКА във Враца седмица по-рано.

Срещата започва с хубав гол на Назон, възползвал се от прекрасен извеждащ пас на Фаетон. Националът на Хаити съумя да трансферира плонжиралия Дюлгеров за 1:0. Последваха мощни минути за „ зелено-белите “. Удари на Алекс Фернандес и Машадо обаче не затрудниха Бусато, само че гостите бяха тимът, държащ самодейността.